Architect of The Night (“Pacha, el arquitecto de la noche” – oriģin. nosaukums), ir spānijas CANAL+ dokumentālā filma (2015) par Ricardo Urgell, kurš radījis pasaules slavenāko klubu brendu Pacha.

architecto de la noche

 

Spānijas CANAL+ dokumentālā filma Architect of The Night (“Pacha, el arquitecto de la noche” – oriģin. nosaukums), kuru režisējis režisors Miguel Bardem stāsta par
pasaules populārākā klubu brenda “Pacha group” dibinātāja Ricardo Urgell (75) dzīvi.

… kad Spānijā pie varas bija Franko, mums bija daudz vairāk brīvības

Šis Uzņēmējs – “naktsdzīves izgudrotājs”, tiek dēvēts par  “the oldest disco man in the world”, kurš radījis pasaules slavenāko klubu brendu. Filma sākas ar pirmo Pacha atvēršanu 1967.gadā vecā Sitges pludmales ciemata pamestā lauku mājā, un turpinās ar hipiju revolūciju sešdesmitajos, kura noveda pie “Pacha Ibiza” atvēršanas Baleāru salā. Filma atdzīvina vēsturiskus faktus Pacha impērijas izaugsmes kontekstā, piemēram, izstāstot faktus par Pacha atvēršanos Madridē, kurā tika pārveidota mītiskā Teatro Barcelo ēka, lai tā kļūtu par vienu no 80-to gadu labākajām diskotēkām pasaulē.

 

pacha urgel

 

Dokumentālā filma ietver intervijas ar daudziem Spānijas un starptautiskās mūzikas kultūras pārstāvjiem, kā Nacho Cano, David Guetta, Ángel Nieto, José Coronado, Miguel Bosé, Ana Torroja un slaveno modes dizaineri Custo Dalmau. Viņi izrāda cieņu Urgell darbam un kaislei visas dzīves garumā un stāsta savu redzējumu par šī uzņēmēja gaitām no savas perspektīves: filma tā ir vēsturiska tūre ne tikai par Pacha zīmola radītāja dzīvi un karjeru, bet arī ieskats Ibizas nakts dzīves vēsturē.

Var droši apgalvot, ka Pacha bija pirmais globālais spāņu zīmols. Bet tas nenozīmē, ka pats Urgell ir bez kritikas savā dzimtenē. Būdams viens no veiksmīgākajiem spānijas uzņēmējiem, kurš pārvalda 20 diskotēkas 13 valstīs, viesnīcas, četrus restorānus, laivu biznesu, ierakstu kompāniju, un pat modes zīmolu, Ricardo Urgell nav zaudējis savu hipija pasaules redzējumu. Šodien Pacha ir slavens brends, tas piesaista visa veida A-Listes slavenības, kuriem patīk pavadīt laiku kādā no viņa diskotēkām un kuri vēlas būt draudzīgās attiecībās ar pašu “naktsdzīves arhitektu” – bet pašam Urgellam ir cits skatījums uz šo fenomenu.

Šodien jūsu bizness ir atkarīgs no tā, vai jums ir ietekmīgi draugi, svarīgi politiķi

Pacha sākotnējā ideja 60 -70 gados bija, ka visi cilvēki ir vienādi. Bagātajie un nabadzīgie. Ikviens tiek uzskatīts par viņu pašu. Šī ideja ir dot cilvēkiem brīvību, ievērojot konkrētus noteikumus Franko režīma laikā. Šodien pasaulē mums ir pārāk daudz šo noteikumu. Saprotiet mani pareizi, hipiju laikmetā, kad Spānijā pie varas bija Franko, neviens mūs neaiztika un mums bija daudz vairāk brīvības. Šodien jūsu bizness ir atkarīgs no tā, vai jums ir ietekmīgi draugi, svarīgi politiķi. Un man nav tādu draugu”, saka Ricardo Urgell.

 

 

Ricardo Urgell Pacha

 

 

2013. gadā notika liels pavērsiens Pacha attīstībā, kad Las Vegasa kļuva par izaicinājumu Ibizai kā pasaules deju mūzikas galvaspilsētai, piedāvājot maksāt dīdžejiem astronomiskas summas, piemēram, Tiesto vai Swedish House Mafia (virs € 100,000 par nakti). Pacha atsacījās no daudziem A-listes DJ-iem, kurus tā padarījusi par superzvaigznēm, maksājot tiem vairāk, kā € 1 000 000 par sezonu. “Elektroniskā mūzika nav attīstījusies pēdējo 20 gadu laikā, un tagad tā arvien vairāk interesē idiotus”, saka viņa jaunākais brālis, Piti, kurš radījis vienu no Pacha slavenākajiem pasākumiem “Flower Power”.

“Man ir žēl, daudzas lietas, ko esmu darījis, bet galvenais, ko es nožēloju, ka neesmu bijis lielāks “maita” saka Ricardo. “Man vienmēr ir bijis viegls piegājiens lietām, esmu bijis ļoti tīrs. Tomēr šajā pasaulē, jums ir jābūt kuces dēlam, lai sasniegtu virsotnes.

 

 

Pats Ricardo Urgell ar smaidu sejā atzīst sevi par “vecāko disco cilvēku klubu pasaulē”. Viņš ir izveidojis zīmolu, ar vairāk nekā simts uzņēmumiem, no diskotēkām, viesnīcām un restorāniem; no Ibizas uz Brazīliju, Ķīnu, ASV un pat Austrāliju.

Pacha: The Architect of the Night ir veidojis Spānijas TV kanāls Canal + sadarbībā ar Shine Iberia.

http://www.imdb.com/title/tt4529358/