Ievērojamais Krievijas mūzikas kritiķis Artemijs Troickis nākamajā mēnesī Londonā prezentēs savu jauno grāmatu “SUBKULTURA: stāstījums par jauniešu pretošanos Krievijā”, 1815-2017.

Artemy_002

Artēmija Troicka jaunā grāmata atspoguļo Krievijas pagātnes, tagadnes un nākotnes nemiernieku varoņus. Tie ir stāsti par citu Krieviju – nevis par karalisko un ģenerāļu zemi, bet par anarhistiem un māksliniekiem, pankiem un dandijiem, gopņikiem un hipsteriem. Subkultūra izgaismo gaismu Krievijas sabiedrībā uz nemierīgajiem varoņiem, grupām un indivīdiem, kuri ir pretojušies atbilstībai un veidojuši tautas kultūru no margām, no Aleksandra Puškina līdz Pussy Riot.

Par grāmatu

Artemija Troitska jaunākā grāmata “SUBKULTURA” nāk no pastāvīgā pētījuma un piedāvā personīgi apgūt mūsdienu Krievijas sabiedrības un kultūras alternatīvo vēsturi.

Izkārtots hronoloģiski no 19. gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām – no Aleksandra Puškina līdz Pussy Riot, no decembristiem līdz kubo-futūristiem – SUBKULTURA aptver individuālistus un grupas, kuras ir izraisījušas sociālas vai politiskas pārmaiņas, un kas kopīgi nodrošina ieskatu Krievijas psihes dažādos aspektos. Rakstnieku, mākslinieku, mūziķu, filozofu, jaunbagātnieku un skinhedu, anarhistu, revolucionāru vai status quo daļas – Troitskis vērtē vienādi, jo tas palīdzējis veidot mūsdienu Krieviju.

Bagātīgi ilustrēts ar arhīva materiāliem, mākslas darbiem un no autora personīgās kolekcijas attēlotiem attēliem SUBKULTURA atspoguļo tādu jēdzienu attīstību mūsdienās,kā piemēram, radikālās izpausmes brīvība vai sociālā loma. Troitskis aplūkos laikus izmantojot vēsturisku objektīvu.

00001

Artemijs Troickis redzams arī jaunajā filmā “Deju Laikmets”, kuras Latvijas nacionālā pirmizrāde notika Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (Riga IFF ,2017), 14.septembrī.

Artemyi Troitsky_Era of Dance

Artemijs Troickis – mūzikas kritiķis, žurnālists un akadēmiķis, kuru Rietumu prese raksturojusi kā “vadošo padomju roka kritiķi”. Troickis 80-to gadu vidū veidoja savu televīzijas karjeru Latvijas TV: No 1983 – 1986 kopā ar filmu režisoru Juri Podnieku vadīja pirmo padomju TV programmu, kas veltīta video klipiem. Tā saucās “Video ritmi”. Artēmijs Troickis klātesot piedzīvoja elektroniskās deju mūzikas ienākšanu Padomju Latvijā un dīdžejinga kultūras veidošanos Rīgā. Piedalījies teju visos, tā laika ievērojamākajos notikumus Rīgā, kā piemēram Mākslas Dienu pasākumi, H.Lediņa akcija Kurmis alā, Nepieradinātās modes asambleja, OPEN u.c. Slavenais Krievijas muzikologs 90-to gados kļuva par jauno elektroniskās deju mūzikas pasākumu aģitatoru un vēlāk jaunās kultūras propagandētāju Krievijā. Kopš 90-to gadu nogales darbojies arī citos medijos līdz pamazām pievērsās akadēmiskajam darbam. Tomēr pēdējos gados žurnālists un varas opozicionārs arvien biežāk izsakās par politiku, asi kritizējot Putina režīmu. 2014. gadā viņš nolēma pamest Krieviju un pārcelties uz dzīvi Igaunijā.

https://www.cornerhousepublications.org/publications/artemy-troitsky-subkultura-stories-of-youth-and-resistance-in-russia-1815-2017/

Artemija Troicka grāmata Back in the USSR: The True Story of Rock in Russia [1987] savulaik tika aizliegta Padomju Savienībā.

“SUBKULTURA: stāstījums par jauniešu pretošanos Krievijā”, 1815-2017, publicēta The New Social sadarbībā ar HOME.