Pagājušā nedēļas nogalē gandrīz pēc desmit gadu pārtraukuma atdzīvojās bijušā kino “Palladium” telpas.  Kādreiz leģendārā kinoteātra telpās (Marijas ielā 21 (ieeja no Pērses ielas)) svinīgi tika atklāta jauna populārās mūzikas koncertzāle “Palladium”.

Postfolkloras grupa “Iļģi”, kura kāpa pirmā uz jaunās koncertzāles skatuves, 3.decembrī “Palladium” svinēs savu 30 gadu jubileju. Oficiāli koncertzāle tiks atklāta divas dienas vēlāk, kad Rīgā ar savu otro koncertu uzstājās britu dziedātājs Džeimss Blants. Jaunatklātā “Palladium” koncertzāle spēj (James Blunt koncerts bija gandrīz pilnībā izpārdots) uzņemt  1600 klausītāju. Džeimsa Blanta koncerts bija pirmais publiskais pasākums jaunajā koncertzālē, kas ierīkota kādreiz leģendārā kinoteātra Palladium telpās. Džeimss Blants, kurš pērn laida klajā jaunāko studijas ierakstu “Some Kind of Trouble”, šobrīd devies koncertu turnejā pa Austrumeiropu un pārsvarā uzstājas arēnās, tādēļ koncertšovu Palladium koncertzālē var uzskatīt par ekskluzīvu un īpašu notikumu.

“Džeimsa Blanta komandas uzņemšana Palladium telpās mums kā koncertu organizatoriem ir jauns izaicinājums, jo jaunajā koncertzālē paredzēts rīkot lielākoties vidēja mēroga grupu uzstāšanās,” atzīst koncertaģentūras Positivus Music vadītājs un viens no koncertzāles Palladium līdzīpašniekiem Ģirts Majors.

“Atklāšana ir tikai sākums. Koncertzāles veidošanā ir ieguldīts daudz darba un enerģijas, taču īstais darbs – šo vietu attīstīt vēl ir priekšā,” sacīja viens no koncertzāles Palladium īpašniekiem, koncertaģentūras Positivus Music vadītājs Ģirts Majors. “Mums ir jāpanāk, lai jaunā koncertzāle būtu pievilcīga arī citiem koncertu un pasākumu organizētājiem. Lai viņiem būtu patīkami šeit strādāt un galvenais – lai publikai būtu patīkami apmeklēt šeit rīkotos pasākumus.”

Koncertzāle Palladium ir aprīkota ar visu nepieciešamo skaņas un gaismas tehniku. Ērtai skatuves pārredzamībai divos līmeņos izbūvēti skatītāju balkoni. Jaunās koncertzāles interjeru veidojusi annvil vadošā dizainere Anna Butele. Interjerā, kas veidots ar pietāti pret Palladium leģendu, saglabāti arī atsevišķi vēsturiskā Palladium elementi.

Jauno zāli apsaimniekos jaundibināta kompānija SIA “Palladium Rīga”, kurā tajā bez Majora darbojas arī Andis Zusts, Linda Andersone, Normunds Eilands, Gatis Kidals un Uldis Pabērzs.

 

Jaunā koncertzāle “Palladium” atrodas Marijas ielā 21, taču ieeja koncertzālē paredzēta no Pērses ielas. Koncertzāle paredzēta 2000 skatītājiem.

Cerēsim, ka atjaunotās telpas turpmāk mūs priecēs gan ar savu jauno izskatu, gan ar neaizmirstamiem koncertiem.

 

 

Līdz šim izsludināto Palladium koncertu grafiks:

12.oktobrī       KAISER CHIEFS

15.oktobrī       ANNA CALVI

01.novembrī   HOOVERPHONIC

04.novembrī  RADIO 101 TŪRES NOSLĒGUMS

03.decembrī   IĻĢI

 

Biļetes uz visiem izsludinātajiem Palladium Rīga koncertiem pieejamas “Biļešu Serviss” kasēs. Koncertzāle Palladium atrodas Rīgā, Marijas ielā 21 (ieeja no Pērses ielas).

 

Papildu informācija:

www.palladium.lv

www.facebook.com/palladiumriga

www.twitter.com/palladiumriga