Visslavenākais Hantera Tompsona darbs- 1972.gadā sarakstītais romāns “Fear and Loathing in Las Vegas” (“Bailes un naids Lasvegasā”), kuru 1998.gadā ekranizēja režisors Terijs Giliams piedaloties aktieriem Džonijam Depam un Benisio del Torro.

Dzonijs-Deps-Par-dzivi

 

“Fear and Loathing in Las Vegas” ir kļuvusi par psihodēlijas klasiku, stāstot par Tompsona ceļojumu narkotiku reibumā pāri ASV rietumdaļai, meklējot “amerikāņu sapni”. Žurnālists Rauls Djūks (Džonijs Deps) un viņa jurists Doktors Gonzo (Benisio del Toro) dodas no Losandželosas uz Lasvegasu. Viņi garāmejot gatavo ziņu materiālus un pat piedalās konferencē par narkomānijas kaitīgumu, vienlaikus grimdami arvien dziļāk narkotiku psihodēlijā. Kamēr televīzijā stāsta par Vjetnamu, Altamontu un Teitu slepkavībām, Djūks un Gonzo redz savu amerikāņu sapņa piepildījumu.

 

Savu pirmo noveli “The Rum Diary” Tompsons sarakstīja 1959.gadā, taču tā publicēta tikai 1998.gadā. Ekranizēta „Ruma dienasgrāmata”, tika 2011. gadā un tajā galveno lomu vēlreiz atveidoja Hantera Tompsona mīļākais aktieris Džonijs Deps.

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0120669/