Kā pavadīt ziemas mēnešus? Sagaidīt jauno gadu Vietnamas “Epizodē” vai nosēsties Goa pludmalēs, nokļūt Rio karnevālā vai sagaidīt pavasari Miami smiltīs? Lai pārdzīvotu tumšos ziemas mēnešus, var palīdzēt dažādas lietas. Viena no tām ir doties uz daudz tropiskāku klimatu, lai izbaudītu dejas, sauli un labi pavadītu drūmos ziemas mēnešus.

theRoom apkopojis 5 populārākos ziemas galamērķus, kurp vairumā dodas ziemas saules un deju festivālu piekritēji. Mēs jums sniegsim vairākas iespējas izvēlēties, kā saīsināt šos mēnešus. Izvēle jūsu pašu ziņā…

Kopš vecās pasaules pārstāvji atklāja Āzijai ritmu, tā kļuvusi par populārāko galamērķi Eiropiešiem, kur pavadīt tradicionālos ziemas mēnešus

fly

Epizode , Phú Quốc sala, Vietnama / Decembris 31 – Janvāris 10

Lielākais un populārākais deju notikums post-padomijas plašumos “Kazantip” izdzisa lēnām. Vairāku gadu garumā pēc festivāla aizliegšanas Krimā 2014. gadā, politisku apsvērumu dēļ, tā pašpasludinātais prezidents Ņikita Maršunoks bija jaunas lokācjas meklējumos. Pēc vairākiem mēģinājumiem un piedzīvotajiem fiasko Gruzijā un Kambodžā, 2016. gada janvārī “Kazantip” pārdzima zem jauna nosaukuma “EPIZODE”. Jauns, desmit dienas garš elektroniskās mūzikas festivāls tika atklāts Vjetnamas lielākās salas Phú Quốc [izrunā – fǔ kúək]) krastos. Otrajā epizodē jau ir rezervēti teju visi populāriākie šā brīža elektroniskās mūzikas scēnas mākslinieki no visas pasaules. No Carl Cox un Richie Hawtin līdz Dixon un Ame. Kopumā gandrīz 100 mākslinieku.

epizode (1)

Iespaidīgais otrās epizodes artistu sastāvs izkaidrojams ar faktu, ka šobrīd Kazantipas turpinājumam “Epizode” uzņemtā mēroga un norises datumu ziņā janvārī, vairs nav konkurentu. Kopš 2008. gada par jaunā gada ievadīšanas populārāko party galamērķi bija kļuvis “BPM Festival”, kurš norisinājās Meksikas populārajā kūrorta lokācijā Playa Del Carmen. Pēc The BPM Festival 2017 pārtraukšanas šā gada janvārī, kad pēc vietējās narkomafijas sarīkotajiem šāvieniem gāja bojā vairāki cilvēki, par vadošo ziemas festivālu pludmalē acīmredzami pretendē kļūt gaidāmā “Epizode” Vietnamā.

epizode (2)

Taču galvenais šeit nav tikai mūzika. Epizode turpina Kazantip aizsākto koncepciju par mini republikas izveidošanu, kur fokuss arī uz mākslas aktivitātēm. Daudzveidībai šeit arī sporta un kultūras aktivitātes kā arī protams, pati eksotiskā sala.

https://www.facebook.com/epizode.official/
https://www.epizode.com/

 

Goa, Indija (Janvāris – Aprīlis)

Aprakstīt pašu Goa vai skaistākās Goa štata pludmales, ka Andžūnas ciemā esošās, Baga, Arambolas vai Benaulimas, būtu, kā mēģinājums noraksturot Goa īsti bez satura. Goa jau labu laiku ir kļuvusi par citādu Indiju, kur līdzās tiem, kuri gudri spriedelē par jogu vai meklē ajurvēdiskās kūres, lielā vairumā sastopami party people un izklaides pasaules pilsoņi. Cik tas ir labi pašam Goa štatam un Indijai nav diskutējams temats jo šis fakts jau sen ir noticis. Tomēr Goa psy-trance pārtijas un festivāli sevi ir pieteikuši, kā neatņemamu Goa sastāvdaļu. Vai tas ir labi pašam Goa štatam un Indijai, nav diskutējams temats, jo šis fakts jau sen ir noticis.

goa-traffic-jam

Došanās uz Indiju kādreiz daudziem bija savdabīgs protests. Šodien vairs nav iespējama pat protesta imitācija. Sistēma ir kļuvusi pārāk rafinēta un ciniska. Pēdējā divdesmitgadē uz Indiju dodas agrāk nepieredzētas cilvēku straumes, jo vairumam no viņiem vajag kaut ko īpašu, lai varētu izcelties. Šodien daudziem Indija ir kļuvusi par tādu neparastu statusa apliecinājumu.

goa_in_india

Samērā viendabīgā cilvēku straume, kas agrāk plūda uz Indiju, šodien kļuvsi ļoti fragmentāra. Pasaule ir neatgriezeniski pārvērtusies par arēnu jaunu iespaidu iegūšanai. Tūrisma impērija, par kādu kļuvusi mūsdienu globalizētā pasaule, ir izdzēsusi robežas, kas kādreiz pastāvēja starp kolonijām un citām neskartām zemēm, un metropolēm.

sc-goa-india-travel-0322-20160315

Šī zeme neaprobežojas tikai ar Goa štatu. Par mājām šo vietu nosaukt nevar, tomēr tiem, kuri kaut kā citādāk saprot un mīl šo dzīvi, tā nav sliktākā vieta, kur pavadīt, teiksim, trīs vai četrus mēnešus gadā. Daudziem došanās uz Goa ir kļuvusi kā narkotika.

http://www.mapsofindia.com/maps/goa/

 

 

Koh Phangan, Taizeme (Samui salu Arhipelāgs)  Decembris – Aprīlis

Reiz 80-tajos gados grupiņa bekpekeru atklāja, ka visskaistākās pilmēness naktis sastopamas Haad Rin pludmalē, Koh Phangan salā, Taizemē. Kopš tā laika tūkstošiem cilvēku cauru gadu dodas uz šo salu, lai reizi mēnesī  atdotos “dancing under moon light”. Tomēr lielākie Full Moon party notiek no decembrim līdz aprīlim, kad Eiropā ir faktiskie ziemas mēneši.

koh_phangan01haad rin

Savu uzplaukumu mēness deju festivāls piedzīvoja 2000. gadu sākumā, kad uz ekrāniem iznāca Denija Boila kulta filma “Beach” ar Leonardo Di Kaprio galvenajā lomā. Filma izraisīja īstu furoru pasaulē un lai gan filmā šī “Full Moon” kustība tika parādīta fragmentāri, bet visnotaļ negatīvā gaisotnē, tas neliedza tūkstošiem pasaules ceļotāju ik gadu doties uz Koh Phangan salu ne tikai meklēt filmā redzētos piedzīvojumus, bet arī piedalīties pilnmēness deju festivālā. Muzikāli Koh Phangan salā notiekošie pasākumi atrodas diezgan patālu no šodienas muzikālās attīstības ritma, cilvēkiem, kuri orientējas mūzikā, varētu rasties grūtības atrast sev piemērotu pludmales ballīti, ar sev tīkamu mūziku. Tomēr dejas šādās vietās ir tikai daļa no kopējā adrenalīna un piedzīvojumiem. Siāmas līča salas jeb Samui salu Arhipelāgs: Koh Samui – Koh Phangan un Koh Tao atrodas Taizemes dienvidaustrumos. Tur nokļūt var, lidojot no Bangkokas uz Koh Samui, bet interesantāks un neaizmirstamāks piedzīvojums būs vai nu brauciens ar autobusu, vai vilcienu no Bangkokas līdz Surat Thani pilsētai dienvidos un tad kuģojums ar prāmi līdz Koh Samui salai (īpaši filmas Pludmale faniem).
http://www.phanganisland.com/

 

 

Rio Karnevāls, Brazīlija (Februāris)

Lielākais pasaules ielu festivāls, kurš kļuvis par vienu no leģendārākajiem planētas kultūras pasākumiem, ar kuru iepazīstināšana nav nepieciešama. Februāra otrajā nedēļā Rio Dežaneiro pulcēs vairākus milionus apmeklētājus. Ja vēlaties piedalīties karnevālā, jums būs jādodas Brazīlijas virzienā nedaudz agrāk, lai apgūtu sambas soļus, piemērīt savu karnevāla tērpu un kļūt par vienu no Rio karnevāla zvaigznēm. Festivāla organizatori piedāvā jebkuram šādu iespēju. Sīkāka informācija atrodama oficiālajā Rio Karnevāla mājas lapā.

Rio

Atrasties Brazīlijā karnevāla laikā nozīmē nokļūt pasakā – divas nedēļas mūzikas, deju, masku parādes un jautrības uz ielām no agra rīta līdz vēlam vakaram. Koši, krāsaini kostīmi, āfrikāņu ritmi, slavenā brazīliešu samba – karnevāla muzikālais pamats, jau sen ir pazīstami visā pasaulē. Karnevāls, kadu mēs to pazīstam mūsdienās, ir izveidojies 20.gs. 30-tajos gados. Patiesībā ir tā, ka karnevāli šajā laikā notiek ikvienā Brazīlijas nostūrī. Labi zināmi ir arī Recifes, Olindas (Brazīlijas ziemeļos) un Salvadoras karnevāli, taču lielākais un viszināmākais, protams, ir Rio karnevāls.

rio

Tā kā Karnevāla popularitāte auga, tad 1984. gadā tika uzbūvēta Sambodromo, lai turpmāk pasākums varētu norisināties tur. Sambodromo jeb sambas “stadions” atrodas vietā, kas atzīta par sambas dzimšanas vietu. Karnevāla būtība ir sacensība starp daudzajām sambas skolām, kuras īpaši šim pasākumam gatavo deju priekšnesumus un krāšņus tērpus. Galvenās sacensības notiek divas naktis, kuru laikā žūrija izvēlas uzvarētājus, ļaudis dejo, dzied, svin un līksmo. Te notiek neskaitāmas ballītes gan pirms karnevāla, gan tā laikā, gan arī pēc karnevāla, caurām dienām un naktīm.

http://www.rio-carnival.net/

 

Miami, Florida, ASV (Marts).

1985. gada martā kad Luis Possenti un Bils Keilijs izvēlējās Miami piejūras resortu ”Fort Lauderdale Mariott” par pirmo Winter Music Conference (WMC) norises vietu, kuru apmeklēja 80 dalībnieki no deju mūzikas biznesa, viņi ar grūtībām spēja nojaust šī pasākuma apmeklējuma skalu 30. gadus vēlāk. Marts ir īstākais laiks, lai dotos uz Miami,kad mēneša vidū Miami Beach notiek ikgadējais Winter Music Conference, kurš pēc loģikas pievelk ne tikai deju mūzikas profesionāļus no mūzikas industrijas, bet arī kosmopolītiskus klaberu no visas pasaules. Pēdejos gados WMC ir vairākkārt mainījis gan savu norises vietu, gan arī datumus, tomēr Miami Beach palicis nemainīgs.

Hotels on Miami Beach

Patiesībā ”Konference” pēdējos gados aizgājusi otrajā plānā, par to liecina apmeklējuma cipari. Ziemas mūzikas konferences laikā notiekošais Ultra Music Festival, popularitātes ziņā manāmi aizēnojis pašu konferenci. Aptuveni ap 2006. gadu amerikāņu sākotnējā ideja pulcēt teju visus deju mūzikas biznesa profesionāļus, ātri sāka izgaist un WMC saturu strauji sāka pārņemt festivāla koncepts. Tam bija redzami iemesli. 1999. gadā WMC norises laikā notika pirmais “Ultra Music Festival”, kurš 2007. gadā jau pulcēja 50.000 cilvēku un kļuva par nopietnu konkurentu pašai konferencei. Cilvēku tūkstoši, to skaitā simtiem industrijas profesionāļu arvien vairāk izvēlējās apmeklēt festivālu un tam pievienotos pasākumus, kā sēdēt konferences aulās. Tikai 2011. gadā kad ”Ultra Music Festival” apmeklētaju skaits bija izaudzis līdz 150 000 abu deju institūciju organizatori vienojās par atšķirīgiem norises laikiem, taču festivālu laikmets bija jau paveicis savu.

vip

Aizvadīto gadu statisktikas fakti rāda, ka mazāk, kā 40 % no Miami delegātiem šobrīd pārstāv deju mūzikas sfēru. Lielākā daļa apmeklētāju šobrīd ir vienkārši kosmopolītiski klaberi jeb progresīvi domājoši uzņēmēji, kuri alkst patusēties glamūrīgajā Souh Beach starp DJ zvaigznēm, neatmetot cerību, nokļūt kādā villa pārtijā ar slavenībām. Amerikāņu izklaides industrijai patīk gigantomānija. Un Miami paliek vieta, kur varat sajust jau pirmos vasaras pieskārienus, pirms party tūristi, dodas pretim vasarai.

http://wintermusicconference.com/

Theroom (c) 2012 / 2017