Siguldas Pilsdrupu estrādē 15. augustā “Sunset Festival ’17” ietvaros uzstāsies pēdējās desmitgades atzītākā britu elektroniskā indie pop-roka grupa The XX.

The xx live in Singapore copright Rupert England 2013 IMG_2252

2005.gadā Londonā izveidotā grupa „The xx” ir viena no veiksmīgākajām pēdējā gadu desmita britu elektroniskā indīpop-roka grupām, kurā darbojas dziedātāja un ģitāriste Romija Medlija Krofta (Romy Madley Croft), basists un dziedātājs Olivers Sims (Oliver Sim) un producents Džeimijs Smits xx (Jamie Smith xx). Liegais, R&B ietekmētais indie poproks, kas jau kļuvis par grupas vizītkarti, papildināts ar bagātiem basiem un klubu mūzikas bītiem. Grupa šogad laidusi klajā albumu „I See You”, kurā iekļauts šobrīd tik aktuālais hits „On hold”.

The_xx_-_Ilosaarirock_2012

2009. gadā «The xx» izdeva savu debijas albumu «XX», kas grupai atnesa ne vien komerciālus panākumus, bet arī melomānu un mūzikas kritiķu atzinību. Daudzi pazīstamākie mūzikas izdevumi «The xx» albumu atzina par vienu no gada labākajiem ierakstiem. Britu laikraksts «The Guardian» šo albumu ierindoja kā pirmo.

2015. gadā pats klusākais no Londonas trio «The xx» – grupas skaņas arhitekts, producents Džeimijs Smits (Jamie Smith, 28) jeb «Jamie xx» laida klajā savu solo albumu «In Colour» (skat. recenziju) un kļuva par vienu no pieprasītākajiem elektroniskās mūzikas producentiem pasaulē. Kā liecina plates nosaukums «In Colour» («Krāsains»), atšķirībā no tumšā un skumjā «The xx» skanējuma viņa albums bija muzikāli krāsains, pārsteidzoši viegls un saprotams. Tāpēc tikai likumsakarīgi, ka «The xx» trešajā albumā tumšā skaņu palete atjaukta ar ko spilgtāku un košāku.

Grupas jaunākais albums I See You nāca klajā 13. janvārī un ir otrais, kas spējis uzrāpties britu topa pašā virsotnē. Tādus pašus panākumus savulaik sasniedza debijas albums xx (2009), kamēr otrais ar nosaukumu Coexist (2012) bija piektajā vietā. 2010. gadā The xx saņēma prestižo Mercury balvu un 2011. gadā grupa tika nominēta BRIT balvai veselās 3 kategorijās. The xx patlaban ir viena no pasaules visaktuālākajām un mūzikas kritiķu augstāk vērtētajām britu grupām.

Šis būs Sunset Festival otrais gads, taču pirmsākumi meklējami vēl 2015. gadā, kad Siguldas Pilsdrupu estrādē tika rīkoti džeza leģendas Ričarda Bonas un ekstravagantās britu dziedātājas Rošīnas Mērfijas koncerti. Estrādē uzstājušies ari tādi mākslinieki kā Demjens Raiss un britu grupa James.

Biļetes iepriekšpārdošanā uz koncertu pieejamas «Biļešu servisa» kasēs
www.bilesuserviss.lv

http://thexx.info/

https://www.facebook.com/thexx